Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Ile można zarobić na polecaniu produktów bankowych znajomym?
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 19-04-2018/22:01

Ile można zarobić na polecaniu produktów bankowych znajomym?

Reklama


 

 

Ile można zarobić na polecaniu produktów bankowych znajomym?

W sieci mnóstwo jest propozycji zarabiania na produktach bankowych przez polecenie. Działają nawet portale (przykładowo Money2Money), które umożliwiają zarabianie pieniędzy przez polecanie produktów bankowych i nie tylko. Zasady działania są bardzo proste, ale trzeba poświęcić temu nieco czasu. Inną opcją jest zarabianie na polecaniu produktów banku, w którym masz otwarty ROR. Część banków uruchamia promocje czasowe bądź przedłuża tą samą promocję ‘poleć znajomemu’ od kilku  lat. Nie wszystkie banki oferują profity za polecenie. Dlatego jeśli chcesz zarobić na otwarciu konta, masz dużo znajomych, liczną rodzinę i często poszukują kredytu, szybkiej pożyczki, korzystają z kart kredytowych czy zmieniają konta w bankach, to pomysł na dodatkowe pieniądze dla Ciebie.

Klient najlepszą reklamą

Zanim zdecydujesz się na otwarcie rachunku, kredyt czy kartę kredytową, czytasz opinie klientów o banku. To one często decydują o tym, że szala przechyla się w jedną bądź drugą stronę. Banki chętnie również zamieszczają, oczywiście pozytywne, opinie klientów na stronie głównej banku. Bo nie ma nic bardziej przekonującego niż inni zadowoleni klienci. Zadowolony klient poleci konto w banku znajomemu, bratu, mamie czy dziadkowi. A jeśli jeszcze w zamian za to otrzyma gotówkę bądź profity w innej formie, to z pewnością nie zapomni rzec kilku dobrych słów o swoim banku i wysłać link zachęcający do skorzystania z oferty. W niektórych bankach korzystają obydwie osoby, zarówno polecający jak i osoba z polecenia, co stanowi dodatkową pokusę dla nowego klienta.

Miliony na reklamę

Banki wydają bardzo duże pieniądze na reklamę, a zatem tańszym rozwiązaniem są promocje ‘poleć konto znajomemu i zarabiaj’, zyskuje klient i bank. I choć polecanie nie jest nową promocją, to widać w ostatnich miesiącach więcej programów tego typu. Z tego wynika, że już same profity za otwarcie konta, zwroty, darmowe karty, rabaty na zakupy itd., przestają wystarczać.

Jak zarabiać na poleceniu?

Polecenie nie jest sposobem na stałe dorobienie do pensji, chyba że co jakiś czas będziemy otwierać konto w innym banku i przyłączać się do programu. Stawki za polecenie zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. A im bardziej atrakcyjny produkt ‘weźmie’ osoba z polecenia, tym więcej trafia na konto polecającego.

Aby zacząć, należy sprawdzić czy bank, w którym posiadasz ROR, ma uruchomioną promocję typu ‘polecasz, zyskujesz’. Jeśli tak, to najczęściej po zalogowaniu się na konto, należy zaznaczyć odpowiednie zgody by przystąpić do programu bądź wypełnić krótki formularz.

Rozsyłanie wiadomości

Ofertę można wysyłać wyłącznie do osób z rodziny bądź też znajomych, które zostały o tym poinformowane i wyraziły na to zgodę. Dlatego też wyżej wspomniano, iż jest to sposób na zarobienie, w zależności od banku mniejszej bądź większej kwoty, a nie stały sposób na dorabianie, chyba że masz bardzo dużą rodzinę bądź duże grono znajomych. Rozsyłanie wiadomości do osób, które sobie tego nie życzą, wiążę się z wykluczeniem z programu.

Samo otwarcie konta nie wystarczy- nowy klient musi wykazać się aktywnością

Przy kredytach sprawa jest oczywista. Jeśli ktoś zaciągnie kredyt z polecenia, to polecający otrzymuje zapłatę na konto. Premia wypłacana jest po ustawowych 14 dniach, gdy kredytobiorca może odstąpić od umowy. Przy rachunkach osobistych oraz kartach kredytowych jest nieco inaczej. Banki zabezpieczają się na wypadek, gdyby grupa ludzi otwierała konta w kilku bankach i w każdym czerpała profity, po czym rachunki były zamykane. W regulaminach promocji jasno są określone warunki na jakich polecający otrzyma wynagrodzenie. Najczęściej osoba z polecenia musi aktywnie korzystać z konta, czyli wpływa na nie wynagrodzenie, płaci kartą, telefonem na określoną kwotę w miesiącu. Przy kartach kredytowych jest podobnie, dopiero korzystanie z niej, powoduje wypłacenie premii polecającemu.

W tych bankach możesz skorzystać z programów typu ‘polecam i zarabiam’

Alior Bank- można zarabiać na polecaniu pożyczek, ROR, rachunków firmowych, kredytów konsolidacyjnych. Za każdą osobę, która z polecenia założy Konto Jakże Osobiste wypłacane jest 60 zł, za rachunek firmowy 100 zł, a za konto iBiznes 140 zł. W przypadku kredytu konsolidacyjnego i pożyczki gotówkowej, polecający otrzyma 0,8% kwoty wypłaconego kredytu.

Mbank-  w tym banku klient, który poleci eKonto i umowa zostanie podpisana, a warunki spełnione otrzyma 50 zł. A już za mKonto będzie to 100 zł. Najwięcej można zarobić za rachunki firmowe. Za zwykły 200 zł za każdą poleconą osobę, która otworzy rachunek firmowy i 300 zł, gdy otworzy rachunek z usługą mKsięgowości.

Millenium- bank od dłuższego czasu zachęca swoich klientów do brania udziału w programie ‘Lubię to polecam’. Zyskuje w nim nie tylko polecający, ale również nowy klient. Millenium proponuje kilka nagród. Do wyboru: bon do Empiku na kwotę 80 zł, 4 bilety do kina, premia za płatność kartą- zwrot do 30 zł miesięcznie przez 3 miesiące, lokata 4% na trzy miesiące (do 10 tys zł).

Euro Bank- w banku tym możesz przyłączyć się do programu ‘Promujesz- Zyskujesz’. Polecasz: kartę kredytową, pożyczkę gotówkową, kredyt konsolidacyjny. Za kartę kredytową można zarobić 50 zł, a za pożyczkę gotówkową i kredyt konsolidacyjny 200 zł. Premia wypłacana jest również nowemu klientowi z polecenia, co stanowi dodatkową zachętę. Jako osoba polecająca maksymalnie możesz otrzymać 5 bonusów, czyli kwotę 1000 zł.

Santander Consumer Bank- kieruje do swoich klientów program ‘Kolega Koledze’. Program działa nieco na innych zasadach niż w innych bankach. W Santander Consumer Bank otrzymujesz coraz wyższą kwotę z każdym kolejnym klientem z polecenia. Bank wypłaci premię za czterech poleconych klientów, łącznie 700 zł. Za pierwszego poleconego premia wynosi 100 zł, za drugiego 150 zł, za trzeciego 200 zł i za czwartego 250 zł. W tym banku zarabiasz wyłącznie na polecaniu kredytów gotówkowych.

Czy to się opłaca? Nic nie kosztuje, oprócz czasu, a zawsze przynajmniej kilkadziesiąt złotych wpadnie dodatkowo na konto. 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

2

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

3

vialet

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

4

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

5

axicard

Od 500 pln do 6 000 pln

Od 0% prowizji za 30 dni

Bez wpłat potwierdzających konto bankowe

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.