Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD?
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 04-10-2015/12:28

Jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD?

Reklama


 

Jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD?

 

Negatywna historia kredytowa bądź obecność na listach dłużników BIG, nie mają wpływu na życie człowieka dopóki nie stara się on o kredyt czy nie che podpisać umowy o świadczenie określonych usług. W zależności od rodzaju 'przewinienia' musi liczyć się z odmową ze strony banku bądź firmy prywatnej. Wówczas najczęściej pada pytanie jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD. O ile z dwóch ostatnich list łatwiej zniknąć, o tyle BIK trudniej wyczyść. Szybciej naszą kieszeń wyczyszczą firmy, które oferuje tego typu usługi. Dziś nieco na temat tego jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD, szybko i bezboleśnie.

 

BIK pozytywne historie, BIG tylko dłużnicy?

 

Większość danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej jest pozytywna, negatywne informacje stanowią mniejszość, w związku z czym większość nie ma się czym przejmować. BIG to lista dłużników i osób, które spłaciły zobowiązanie oczekujących na usunięcie z listy- to trwa dwa tygodnie, więc Biuro Informacji Gospodarczej gromadzi wyłącznie dane o nielojalnych klientach.

 

BIG nie taki straszny

 

W Polsce działają trzy biura informacji gospodarczej: KRD (Krajowy Rejestr Dłużników), InfoMonitor, Rejestr Dłużników ERIF. Procedury usuwania nazwiska dłużnika są podobne i nie wymagają większego zachodu. Do BIG łatwo trafić, ale też łatwiej z niego zniknąć, w porównaniu z BIK. Osoba prywatna może zostać wpisana do BIG już od 200 zł, gdy od terminu płatności minęło 60 dni. W przypadku firm kwota minimalna to 500 zł, zaś termin, który musi minąć od płatności, taki sam, czyli 60 dni. Wpisu na listę dłużników dokona zarówno osoba prywatna jak i firma. Zanim jednak będzie mogła umieścić dłużnika na liście, jej obowiązkiem jest poinformowanie o takim zamiarze. Na wiele osób działa to motywująco i szybko spłacają dług, a jeśli nie, to trafiają na listę dłużników. Za co można trafić do BIG? Za niezapłacony rachunek, mandat czy usługę. 200 zł to niewiele, a gdy trafia się do BIG, to znacznie utrudnia życie. Dlatego bardzo często na forach pada pytanie jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD.

 

Jak pozbyć się negatywnego wpisu z BIG?

 

Nie ma innej drogi jak spłata zadłużenia. Wpis z BIG, KRD szybko zniknie, gdy zapłacisz wierzycielowi, co jego. Osoba prywatna bądź przedsiębiorca wpisujący dłużnika do BIG, po uregulowaniu zobowiązania, ma 14 dni na usunięcie nazwiska z bazy. Jeśli po tym czasie nadal Twoje dane będą widniały w BIG, przypomnij wierzycielowi o tym na piśmie. Brak jego reakcji, to kara, której może się spodziewać. Wierzyciel, który nie usunie nazwiska dłużnika po spłacie zobowiązania, może otrzymać karę w wysokości nawet 30 tys zł. Zawsze warto sprawdzić czy nasze nazwisko zniknęło z listy dłużników, bo może się okazać, że wierzycielowi wcale się nie spieszy! A chcąc podpisać umowę o świadczynie usług np. internetowych, otrzyma się odmowę. Dodatkowo pamiętaj, by sprawdzić wszystkie bazy BIG, bo działają one osobno i zgłoszenie do usunięcia danych w jednej bazie, przykładowo KRD, nie jest równoznaczne z wykreśleniem z listy dłużników ERIF. Jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD wcale nie tak trudno, gdy chodzi o dwie ostatnie bazy, teraz zajmiemy się BIK.

 

Kto może ingerować w bazę BIK?

 

W ostatnich latach zaczęło przybywać firm, oferujących usługę czyszczenie bik, a za tym idzie pytanie: jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD samodzielnie? Czy tylko firma specjalizująca się w tego typu działaniach może wpłynąć na zmianę, czy samodzielnie jesteśmy w stanie coś zrobić. Jakiekolwiek zmiany w BIK może wprowadzać wyłącznie bank bądź SKOK, który przekazał dane klienta. W trzech przypadkach można wystąpić o zmianę danych w BIK. Klient może cofnąć zgodę na przetwarzane danych, w sytuacji, gdy kredyt został w całości spłacony bądź, gdy upłynął termin na jaki zgoda została udzielona. Po upływie pięciu lat od wygaśnięcia zobowiązania i przetwarzania danych klienta bez jego zgody. Trzecim przypadkiem są dane, które zostały błędnie, omyłkowo wprowadzone do bazy BIK. W każdym tym przypadku klient banku ma prawa starać się o usunięcie informacji z bazy. Często w sieci można znaleźć różne odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD. Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji jest strona BIK oraz BIG. Na nich można znaleźć wszystkie informacje dotyczące usuwania wpisów, kto może to zrobić, w jaki sposób, w jakim czasie są usuwane.

 

Dbaj o swoją reputację

 

Najczęściej o to jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD ludzie pytają, gdy chcą zaciągnąć kredyt czy szybką pożyczkę bez zaświadczeń. Warto o tym pomyśleć wcześniej, gdy wierzyciel informuje o takim zamiarze. Najlepszym rozwiązaniem jest dogadanie się z nim, może uda się przedłużyć termin płatności bądź pomyśl o szybkiej pożyczce na dowód. Dzięki temu unikasz nieprzyjemności, stresu, oczekiwania na usunięcie z listy dłużników i nie musisz się zastanawiać jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD.

 

 

 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

cashbro

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

2

Od 100 zł do 2 500

Dla osób od 18 do 65 lat

Koszt rejestracji to tylko 0,01 zł

3

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

4

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

5

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Damian

1

Damian Data dodania: 04-04-2019 19:19 Czytam komentarze w stylu 'trzeba splacac swoje dlugi'. Zgadzam sie. Ale w moim przypadku, zarabiam dobrze, nawet bardzo. W sklepie chcialem kupic kamere sportowa na dwie raty. Szkoda mi bylo troche na raz taka sume. I odmowa... nigdy nie bralem kredytu, i przyznaje ze beton jestem w tej materii. Pytam sie pani od czego to zalezne, bo jak przy moich dochodach jest odmowa to rate dostaje chyba tylko rodzina kulczyka... powiedziale zebym sprawdzil sie w bik i big. I meritum. 11 lat temu mialem zgloszona kradziez dowodu. Na policji. Na stale mieszkalem we Francji, i mam na garbie jakas pozyczke. Dokopalem sie ze rozprawy sadowe umarzaly z braku dowodow, rozmawialem z firma ktora wykupila ten dlug. I co? 11 lat temu 6000pln, naroslo do 18000 a ja glupi nawet chcilem zaplacic polowe zeby sie odwalili od tego bigu. I co ja moge? Teraz tylko miliony telefonow i terroryzowanie. Moge wszystko udowodnic ze mnie nawet w kraju noe bylo. I nic. Jestem i bede do osmarkanej w tym bigu mysle
arek

1

arek Data dodania: 21-01-2019 18:27 a jak sprawdza BIG tych wpisujących ??Ja moge zaraz założyc sobie konto bo mam firme ,znaleść kilka podmiotów w internecie i ich wpisac jako dłużników (jakies tam faktury lub umowy) .A potem żądać za wykreślenie 500pln np i co ?a niczego winny człowiek ma problemy.
Konrad

1

Konrad Data dodania: 26-07-2018 22:23 Sam okradasz ludzi Piotrek ty debilu nie krytykuje ludzi
Konrar

1

Konrar Data dodania: 26-07-2018 22:21 Śluchaj Piotrek jesteś debilem
Piotrek

7

Piotrek Data dodania: 01-07-2018 21:39 jak czytam niektórych ludzi co mogą zrobić żeby zostać osuniętym z bigo ? Zeby dalej kraść NIE PROŚCIEJ ZAPŁACIĆ .Okradacie innych i jeszcze próbujecie się wymigać z zapłaty istne złodziejstwo .Sam reglanie wpisuje takich złodziei jak wy inaczej nie można tego nazwać .
Kkkkk

7

Kkkkk Data dodania: 20-03-2018 21:48 Czy jeśli 16.03.18 zaksięgowania mojej spłaty to za 14 dni będę mógł się starać o kredyt ?
Wiesław

1

Wiesław Data dodania: 20-01-2017 08:03 Posiadam negatywną historię w BIK-u
tlumacze

1

tlumacze Data dodania: 03-01-2017 09:34 pani Agnieszko, w BIKu wpisywane sa wszelkie informacje kredytowe przez podmioty wspolpracujace z ta baza, czyli wszystkie banki, rowniez firmy swiadczace usługi abonamentowe takie jak np usługi telekomunikacyjne czy internetowe moga wpisywac dluznikow do tej bazy, wiele chwilówek tez wpisuje do bik, w BIK wpisuje sie wszystkie informacje, nie tylko te negatywne, moze Pani raz na pół roku zlecić bezpłatny raport BIK, w którym będzie Pani miała wszystko wypisane na swoj temat
Agnieszka wypych

3

Agnieszka wypych Data dodania: 08-12-2016 07:24 jestem ciekawa dlaczego banki maoja omnie takom opinie rze jestem w biku z jakiego powodu tam sie znalazłam prosze o wiadomosc.
kapitan

1

kapitan Data dodania: 18-10-2016 12:45 trzeba spłacić swoje długi wystąpić o wymazanie wpisów, a jak nie to czesto dopiero po upłwie okresu pięciu lat znikają wpisy, np w takim BIK tak jest
Ania

3

Ania Data dodania: 09-10-2016 20:28 Mamy problem z prtnerem , znalazl sie na liscie Krd jako dluznik w lutym dlug zostal spłacony w marcu do dzis dnia tam widnieje i nie wiemy co zrobic by zniknac z tej listy szukalismy pomocy po bankach nikt nic nie wie tam jest wszystko uregulowane i zaznaczone ze dlug zostal splacony co robic????
andrzej

7

andrzej Data dodania: 26-08-2016 17:42 co zrobic prosze o porade dreczy mnie dreczy nnie ostatnio ultimo firma windyfikacyjna kiedys zaciagnolem pozyczke w prowidencie tak mi oznaimila kobieta ze tam pracuje i udziela po domach pozyczek ,co tydzien przychodzila do domu po rate z lichwiarskimi odsetkami ale wszystko splacilem bylo to 8 lat temu po 6 czy 7 latach ultimo odkupilo dlug od prowidenta ktory splacilem ale nie trzymam zadnej juz dokumentacji bo ylo to na zaszdzie co tydzien dawalem u mnie w domu do reki kwote z odsetkami kobieta nie dawala zadnych mi potwierdzen wplaty ,teraz dostalem informacje od ultimo ze zamiescil mnie w biku prosze o pomoc na 794479879
Potapczuk

1

Potapczuk Data dodania: 23-05-2016 10:21 z autopsji wiem, że najbezpieczniej jest trzymać w jednym miejscu potwierdzenia wszelkich płatności, czesne, czynsz, komorne, podatki, rachunki, raty, ubezpieczenie, dosłownie wszystko i o wszystkim informować na piśmie tak, żeby w razie czego mieć podkładkę i dowód, że się jest w porządku. Dawno temu zostałam oszukana przez ubezpieczyciela, bo naciągnął mnie na spłatę zobowiązania, którego w ogóle nie miałam, ale nie byłam w stanie tego udowodnić. Wtedy poprzysiągłam sobie, że nigdy więcej! Nie dajcie się oszukać!
Karcla

2

Karcla Data dodania: 09-10-2015 17:49 Będziesz tam póki nie spłacisz długu!
Jowik

1

Jowik Data dodania: 08-10-2015 18:01 Czy wpis w BIG będzie tak długo wisiał dopóki nie spłacę długu, czy zaciera się po paru latach?
Adamus

1

Adamus Data dodania: 07-10-2015 19:09 Z rejestrami BIG nie ma problemu, po spłacie wpis znika. A jeśli chodzi o BIK, to trzeba wiedzieć jak to zrobić, by pozbyć się negatywnych wpisów. Czasem warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.
Asja

1

Asja Data dodania: 07-10-2015 17:16 Kilka miesięcy temu mocno interesowałam się tym jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD, bo rodzice mają problemy finansowe. Jest to możliwe, ale niełatwe.
Janus

1

Janus Data dodania: 06-10-2015 20:36 Skoro da się wymazać zły ślad, to niby jaka to ochrona?
Estera

2

Estera Data dodania: 06-10-2015 18:07 Po to wymyślili BIK, BIG, żeby ludzie, którzy są nieuczciwi nie mogli oszukiwać kolejnych osób!
Janus

1

Janus Data dodania: 05-10-2015 20:01 Kto i po co w ogóle wymyślił BIK czy KRD? Przecież i tak po paru latach zła historia znika? Więc jaki jest tego sens??? Mogę nabrać kredytów, spłacać jak chce, a po paru latach i tak to zniknie. Gdzie tu logika, znów mogę wziąć kredyt i spłacać jak chcę! Polska...! Jeszcze czyszczenie BIK niby możliwe;o To po co to w ogóle???!
Lula

1

Lula Data dodania: 05-10-2015 19:47 Mylisz się są sposoby, żeby wyczyścić BIK trzeba tylko wiedzieć jak. Ja skorzystałam z pomocy prawnej i po kilku miesiącach nie miałam już z tym problemu!
Kryś

1

Kryś Data dodania: 05-10-2015 17:37 Nie ma czegoś takiego jak czyszczenie bik, można cofnąć zgodę przetwarzanie danych i wtedy są usuwane, ale też nie zawsze jest to proste. Ludzie często wypowiadają się na temat tego jak pozbyć się negatywnych wpisów w BIK BIG KRD, a wcale nie jest to takie proste.
Juro

1

Juro Data dodania: 04-10-2015 19:18 Czy komuś udało się wyczyścić BIK?
Marta

1

Marta Data dodania: 04-10-2015 18:50 Z doświadczenia wiem, że najlepiej od razu po spłacie długu poinformować wierzyciela na piśmie.
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.