Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach?- Jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze?
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 06-01-2016/17:50

Gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach?- Jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze?

Reklama


 

Gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach?- Jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze?

 

Pytanie gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach bardzo często zadają sobie osoby młode, które nie mają stałej pracy, dopiero wchodzą w dorosłe życie. Nie chcą żyć pod jednym dachem z rodzicami. Dorosłość to odpowiedzialność i obowiązki, jedni się jej panicznie boją, zbierając grosz do grosza na własne M bądź czekając, aż dostaną w spadku mieszkanie, a inni nie zamierzają składać broni. Walka o kredyt hipoteczny bez możliwości udokumentowania dochodów nie będzie prosta, szczególnie w banku, ale nikt nie powiedział, że dorosłość to prosta ścieżka. Czy młody człowiek, student czy osoba, która ukończyła szkołę średnią i zaczęła dopiero zarabiać, ale nie na etacie, ma szansę wyprowadzić się z domu na swoje? Jakie są szanse i możliwości, gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach, dziś zajmiemy się tą tematyką.

 

Czy hipoteka na mieszkaniu nie jest wystarczającym zabezpieczeniem?

 

Młodzi ludzie, a i rodzice, którzy chcą pomóc na starcie oprócz pytania o to gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach pytają czy hipoteka na nieruchomości nie jest wystarczającym dla banku zabezpieczeniem? Niestety nie. Wartość nieruchomości, biorąc pod uwagę koszt kredytu, odsetki karne, koszty windykacyjne ich nie pokryje. Dlatego banki niechętnie udzielają kredytów hipotecznych bez zaświadczeń o zarobkach.

 

Czy 20% wkładu nie wystarczy?

 

Mamy oszczędności na start dla syna, chcemy to przeznaczyć na wkład własny, czy 20% wartości nieruchomości nie wystarczy plus hipoteka jako zabezpieczenie kredytu. Gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach w takiej sytuacji? 20% wkładu własnego i dodatkowo zabezpieczenie hipoteką to nadal mało dla banku.

 

Jaki wkład własny bez zaświadczeń o zarobkach?

 

Jest opcja kredytu bankowego, ale wkład musi być większy. Bank w takiej sytuacji może sfinansować w kredycie 60-70% wartości nieruchomości. Jednak oferta w tym obszarze jest mocno ograniczona.

 

Dlaczego bank wymaga potwierdzenia dochodów?

 

Odpowiedź na pytanie gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach nie jest prosta, biorąc pod uwagę banki. Musimy pamiętać, że to nie wymysł banków, iż konieczne jest zaświadczenie o zarobkach przy kredycie hipotecznym, a prawo nakłada na nich określone procedury weryfikacji zdolności kredytowej klienta. Brak stałej pracy to ryzyko, czy klient spłaci pożyczkę. O kredyt hipoteczny w banku bez zaświadczeń o zarobkach trudniej, gdyż banki zarabiają na odsetkach a nie sprzedaży nieruchomości w przypadku windykacji. Potrzebują dwóch gwarancji: hipoteki i stałego dochodu. Są oferty kredytów hipotecznych bez zaświadczeń o zarobkach w bankach, natomiast jest ich stosunkowo niewiele póki co na rynku.

 

Prywatne firmy mniej restrykcyjne

 

Gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach w takim razie? Jeśli nie możemy udokumentować dochodu opcją są prywatne pożyczki mieszkaniowe. Mamy również możliwość rozłożenia zobowiązania na wiele lat. Pożyczki prywatne nie są obwarowane tak licznymi przepisami jak banki, stąd też firmy prywatne łagodniej podchodzą do oceny zdolności kredytowej. Akceptują też różne źródła dochodu. Dlatego łatwiej młodej osobie dostać pożyczkę na zakup mieszkania w prywatnej firmie.

Pożyczka hipoteczna

Inną opcją jest pożyczka hipoteczna, zarówno w banku jak w firmie pozabankowej. Musimy jednak pamiętać, że nie dostaniemy 100% wartości nieruchomości, a w zależności od banku, firmy pozabankowej od 60 do 80%. W dobrej sytuacji są osoby, które dysponują nieruchomością bądź gdy właścicielami są rodzice- zawsze można się porozumieć, by wzięli pożyczkę, a dziecko będzie spłacać.

 

Kredyt z osobą o stałych dochodach

 

Innym rozwiązaniem gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach jest współkredytobiorca. Przykładowo o kredyt może wnioskować student z rodzicem, który ma dochód odpowiedniej wysokości na umowę o pracę. To jedno z częstszych rozwiązań, gdy młody człowiek nie ma dla banku zdolności.

 

Gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach? Można powalczyć o niego w banku bądź łatwiej i szybciej dostać w firmie prywatnej.

 

 

 

 

 

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

cashbro

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

2

Od 100 zł do 2 500

Dla osób od 18 do 65 lat

Koszt rejestracji to tylko 0,01 zł

3

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

4

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

5

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Daniel

1

Daniel Data dodania: 03-01-2017 11:22 Próbowałem jak tylko mogłem otrzymać kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach, ale niestety wszędzie spotykałem się z odmową i koniec końców doszedłem do wniosku, że muszę znaleźć pracę z umową o pracę, tylko tak dostanę kredyt hipoteczny na mieszkanie.
mir

3

mir Data dodania: 02-11-2016 20:09 kolego beton jak mnie zwolnia z dnia na dzien to wtedy juz mnie sie nie beda pytali ile zarabiam i gdzie pracuje,banki to zydowska lichwa i chca miec zabespieczenie na 1000000%
beton

3

beton Data dodania: 21-10-2016 14:05 nie ma czegos takiego jak kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach, pomyślcie logicznie, czy Wy byście pożyczyli komuś 500tys zł na 30 lat nie pytając go gdzie pracuje i ile zarabia?
pawel

2

pawel Data dodania: 15-09-2016 13:51 mi tylko bank wbk dal taka oferte
Krzysztof Kania

1

Krzysztof Kania Data dodania: 17-08-2016 15:25 szukałem wszędzie kredytu hipotecznego bez zaświadczeń o zarobkach i każdy bank, w któym byłem niestety odprawiał mnie z kwitkiem. jesli jest ktos kto moglby mi pomoc bardzo prosze o kontakt na krzysztofk malpa kaniasp.pl
Renatka

0

Renatka Data dodania: 24-06-2016 11:19 osobiście podchodziłabym sceprycznie do kredytu hiotecznego bez zaświadczeń o zarobkach, mi nie chcieli dać na umowę o zlecenie, ale cóż.. może po prostu mam pecha
Wkładzik

2

Wkładzik Data dodania: 24-05-2016 11:53 W moim przypadku zażądano wkładu 35% ale za to troche obniżyli warunki i dostałem, trzeba umieć negocjować z bankiem to można dojść do porozumienia
Kate

2

Kate Data dodania: 18-05-2016 12:30 byłabym mocno sceptyczna przy tego typu ofertach, kredyt hipoteczny to zbyt poważna sprawa by go dać ot tak sobie bez poświadczenia dochodów
Proktor

1

Proktor Data dodania: 05-04-2016 17:57 Jak nie masz zaświadczenia o zarobkach do kredytu hipotecznego a chcesz wziąć kredyt na mieszkanie to najlepiej pokazać wyciąg z konta gdzie masz stałe wpływy albo niech ktoś do spółki z Tobą weźmie kredyty i jeśli ta druga osoba czyli współkredytobiorca będzie miała zaświadczenie a ty będziesz bez zaswiadczenia o dochodach to raczej dadzą kredyt
Henia

0

Henia Data dodania: 11-01-2016 19:08 Moja znajoma dostała przy wyciągach z konta z regularnymi wpływami, ale nie pamiętam w którym banku.
Noeli

1

Noeli Data dodania: 10-01-2016 14:25 Tylko prywatnie bez zaświadczeń o zarobkach wg mnie.
Nafali

3

Nafali Data dodania: 09-01-2016 17:35 Gdzieś widziałam taką ofertę, ale teraz nie pamiętam;/
Stiv

1

Stiv Data dodania: 08-01-2016 19:50 Przy gotówkowym wiem, że jest taka szansa, ale gdzie kredyt hipoteczny bez zaświadczeń o zarobkach, to nie mam pojęcia. Podobnie myślę, że w banku raczej ciężko.
Samanta

2

Samanta Data dodania: 07-01-2016 19:44 Wątpię, teraz w każdym banku chcą zaświadczeń od pracodawcy, ewentualnie przy umowie o dzieło czy zlecenie wymagają umów czy potwierdzenia w postaci wyciągu z konta.
Kileq

3

Kileq Data dodania: 07-01-2016 15:43 Może zapytaj w swoim banku. Jak wypłata regularnie wpływa na konto, to może dostaniesz?
Alodnka

1

Alodnka Data dodania: 06-01-2016 18:24 Czy ktoś wie, w którym konkretnie banku można dostać taki kredyt?
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.