Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Tagi > Kredyt 24
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Kredyt 24

Kredyt gotówkowy to bardzo złożony produkt finansowy. Dzięki niemu wiele osób spełniło swoje marzenia o nowym domu, samochodzie czy też wakacyjnym wyjeździe. Są jednak tacy Klienci, którzy poprzez zaciągnięcie kredytu gotówkowego, wpadli w spore tarapaty finansowe. Dlaczego część osób jest zadowolona z zaciągnięcia kredytu gotówkowego, a inni przeklinają dzień, w którym zdecydowali podpisać się umowę kredytową? Wynika to głównie z braku wiedzy na temat spłaty rat świadczeniowych. Nasza niewiedza bardzo często jest wykorzystywana przez banki, których przedstawiciele koniecznie chcą nas namówić na skorzystanie z ich ofert. Co zatem zrobić, aby móc zrealizować swoje plany przy pomocy kredytu gotówkowego, a jednocześnie nie wpaść w problemy finansowe? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Przede wszystkim warto poznać definicję kredytu gotówkowego. Świadczenie to jest umową między Klientem a bankiem. Na jej podstawie bank przekazuje nam określoną kwotę pieniędzy. Umieszczając podpis na umowie kredytowej zobowiązujemy się do spłacania comiesięcznych rat. Kredyt gotówkowy ma dużą zaletę: pieniądze otrzymane z tego tytułu można przeznaczyć na dowolny cel, bez ingerencji banku. Takie kredyty są też powszechnie dostępne, ponieważ do ich udzielenia potrzebny jest jedynie dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach.

Kredyt gotówkowy jest w dużej mierze uzależniony od oprocentowania, ponieważ to jego wysokość wpływa na ilość rat kredytowych. Nie należy porównywać i sugerować się wysokością oprocentowania nominalnego. Jest to ogromny i często popełniany błąd, gdyż rata kredytowa składa się głównie z prowizji dla banku, ubezpieczenia i innych, dodatkowych opłat. Skuteczne porównanie poszczególnych ofert kredytu gotówkowego daje nam obliczenie Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Obowiązkiem banku jest podawanie kosztu kredytu w tej formie. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest oznaczona małym druczkiem lub gwiazdką. Wskaźnik RRSO jest bardzo miarodajny, ponieważ uwzględnia wszystkie czynniki, od których zależy wysokość miesięcznej raty, a tym samym całego kredytu. Dzięki temu bardzo prostą rzeczą jest ocenienie i wybranie najbardziej korzystnej oferty. Nie warto też wierzyć reklamom, w których mowa jest o kredycie, w ramach którego prowizja wynosi 0 %. Wówczas rekompensowana jest ona wyższą kwotą ubezpieczenia lub oprocentowania nominalnego.

Zanim zdecydujemy się podpisać umowę kredytową, trzeba koniecznie określić inny ważny parametr, jakim jest okres obowiązywania tego dokumentu. W wielu przypadkach Klienci wybierają okres kredytowania tak, aby był on dla nich wygodny. Przedstawiciele banków oraz instytucji pozabankowych starają się jednak przedstawić nam dłuższe okresy kredytowania, przez co miesięczna rata znacznie się obniża. Nie jest to rozsądna decyzja, ponieważ im dłuższy czas kredytowania, tym większy jest całkowity koszt kredytu.

Ważnym elementem oferty jest również elastyczność spłaty rat. Coraz bardziej popularne staje się dopasowywanie rat kredytowych do aktualnej sytuacji finansowej Klienta. Stanowi to niezwykle korzystne rozwiązanie dla tych osób, które nie mają stałej pensji.

Cenną uwaga jest to, abyśmy bezmyślnie nie ufali treściom prezentowanym w ramach reklamy. Jak powszechnie wiadomo, informacje przekazywane w reklamach nie są do końca prawdziwe. Aby wziąć bezpieczny kredyt i nie martwić się problemami z jego spłatą, należy dokładnie przeczytać umowę kredytową i przeanalizować jej warunki.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Adam

0

Adam Data dodania: 23-12-2016 15:02 Kredyt jest bardzo złożonym narzędziem finansowym i ma ogromny wpływ na gospodarke tak jak gospodarka na kredyty. Kredyt gotówkowy to taka dziedzina, którą trzeba nieustannie poznawac na nowo jakby bo ciagle cos sie zmienia.
Renata

0

Renata Data dodania: 23-11-2016 16:48 Z tego co mi wiadomo to te restrykcje i to, żeby nie było tak łatwo o pożyczke, żeby te osoby, które nie powinny jej otrzymać jej nie dostali to naciska Unia Europejska, a na pewno już Komisja Nadzoru Finansowego tego pilnuje, jak ktos sie KNFu nie posłucha to ma naprawdę przechlapane.
Isska

0

Isska Data dodania: 13-10-2016 17:04 tak jakby sie ciebie posłuchali herman, bo od tego roku zaczeli wprowadzać restrykcje i juz nie tak latwo o pozyczke jak kiedys
Herman

0

Herman Data dodania: 25-07-2016 10:59 Aleks, można by powiedzieć że czasami aż zbyt łatwo jest dostać tą pożyczkę, człowieka kusi i osoby rozrzutne mogą łatwo wpaść w pętle zadłużenia, ale ogólnie zgadzam się z Tobą
Aleks

0

Aleks Data dodania: 01-06-2016 16:29 teraz jest o wiele bezpieczniej pozyczac pieniadze niz np 10 lat temu, umowy sa bardziej przejrzyste, a przepisy dobrze chronią klientów, no i w dobie internetu żadna firma nieuczciwa dlugo sie nie uchowa
Piwot

0

Piwot Data dodania: 20-05-2016 11:10 Zainteresujcie się przy zaciąganiu kredytu gotówkowego jak wyglądają procedury w przypadku problemów ze spłatą. Czy można restrukturyzować kredyt, czy bank dopuszcza możliwość wakacji kredytowych i po jakim czasie wszczynane są procedury windykacyjne. Człowiek często nie myśli o takich rzeczach, bo zakłada, że przecież ma prace, wszystko jest dobrze, ale warto sie zabezpieczyć na wypadek gdyby coś poszło nie tak. Mówię to na podstawie własnych doświadczeń niestety
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.