Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Tagi > Finansowanie działalności
Facebook

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 16-12-2014/22:20

Finansowanie działalności

Reklama


Po co zakładamy działalność gospodarczą? Powstaje ona zazwyczaj z myślą o realizowaniu zamierzonych celów, do których może należeć dostarczanie na rynek nowego, innowacyjnego produktu lub usługi. Wynagrodzeniem za trud i wysiłek jest w tym przypadku godziwy zarobek. Takie wyzwanie wymaga stałego finansowania celów firmy. Występuje ono w różnych postaciach; mogą to być środki własne, dotacja lub kredyt. Szybko jednak okazuje się, że po ich wyczerpaniu powinniśmy wykorzystać przychody ze sprzedaży. Utrzymanie płynności finansowej jest bardzo ważne w firmie. Nieodłącznym jej elementem jest ciągłe przewidywanie i planowanie wszelkich wydatków, zarówno stałych, jak i niespodziewanych. Ważne jest także, aby mieć pewne oszczędności, które wynikają z optymalizacji pracy własnej i zespołu.

Wśród młodych założycieli firmy popularne są sposoby pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania, które zazwyczaj odgrywają sporą rolę w rozpoczęciu działalności gospodarczej. Należą do nich głównie: dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy: -dotacja inwestycyjna + wsparcie pomostowe z projektu Kapitał Ludzki działanie 6.2.;
- wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia;
- współpraca z funduszem pożyczkowym;
- mikropożyczki
- wsparcie funduszu poręczeniowego przy występowaniu o kredyt bankowy;
- dofinansowanie zatrudnienia osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności;
- oferta kredytowa banków komercyjnych.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego działanie 1.1.1 Mikroprzedsiębiorstwa-Inwestycje jest obecnie najpopularniejszym sposobem pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania na istniejącą działalność gospodarczą.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.

Ranking najlepszych chwilówek bez bik

1

cashbro

Od 400 pln do 13 600 pln

Do 10 miesięcy

Błyskawiczna decyzja po rejestracji

2

Od 100 zł do 2 500

Dla osób od 18 do 65 lat

Koszt rejestracji to tylko 0,01 zł

3

twisto

Od 100 pln do 10 000 pln

Do 3 miesiecy za 0 złotych!

Bezpłatny miesięczny limit wydatków. Korzystaj z niego, płacąc kartą Twisto w sklepach internetowych.

4

feniko

Od 300 pln do 3 000 pln

Od 7 dni do 6 miesięcy okres spłaty.

Pierwsza pożyczka 0% na okres od 7 do 30 dni.

5

creditron

Od 300 pln do 15 000 pln

Od 2 do 24 miesięcy

Dla klientów z dowolną historią kredytową

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Kamil

0

Kamil Data dodania: 23-12-2016 14:06 Mój znajomy zrobił sobie sposób na życie z finansowania działalności przez Unie Europejską, te bezwrotne dotacje i tak dalej, nie wiem dokladnie na czym to polegalo, ale konkretnie przemyślane.
Forint

0

Forint Data dodania: 23-11-2016 16:25 Czasem trzeba sięgnąć po finansowanie działalności i to normalna rzecz, mój znajomy, który też prowadzi firmę porównał kiedyś finansowanie działalności do tankowania, czasem trzeba sie zatrzymać i zatankować, żeby jechać dalej. Tak samo jest z firmami!
Chikas

0

Chikas Data dodania: 13-10-2016 16:53 zgadzam sie, w moim przypadku finansowania pomogly mi przetrwać, a teraz prosperuje bardzo dobrze
Trybson

0

Trybson Data dodania: 25-07-2016 10:47 eksjuz, a co zrobić na początku działalności jak jest bardzo dużo wydatków, a małe nakłady finansowe? w takich przypadkach finansowanie działalności często jest jedynym wyjściem!
eksjuz

0

eksjuz Data dodania: 01-06-2016 16:12 podstawa firmy moim zdaniem sa oszczednosci, klient nie zaplaci, albo robota odpadnie, cos sie stanie i bez funduszu na czarna godzine jestesmy z reka w nocniku, nawyk odkładania nadwyżek nieraz juz mi uratował skóre
Monika

0

Monika Data dodania: 20-05-2016 10:57 polecam fundusze pożyczkowe, mają znacznie lepsze warunki finansowania niż banki komercyjne i łatwiej sprostać wymaganiom, formalności i procedury też nie są takie ciężkie do przejścia
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.