Ile pieniędzy chcesz pożyczyć?

  • 1 000
  • 60 000
  • 120 000
  • 180 000
  • 240 000
  • 300 000

Na ile rat?

  • 10
  • 60
  • 120

Twoje Dane

strona główna > blog pożyczkowy > Tagi > Finansowanie działalności

Ocena: 5, Głosów: 21, Data dodania: 16-12-2014/22:20

Finansowanie działalności

Reklama


Po co zakładamy działalność gospodarczą? Powstaje ona zazwyczaj z myślą o realizowaniu zamierzonych celów, do których może należeć dostarczanie na rynek nowego, innowacyjnego produktu lub usługi. Wynagrodzeniem za trud i wysiłek jest w tym przypadku godziwy zarobek. Takie wyzwanie wymaga stałego finansowania celów firmy. Występuje ono w różnych postaciach; mogą to być środki własne, dotacja lub kredyt. Szybko jednak okazuje się, że po ich wyczerpaniu powinniśmy wykorzystać przychody ze sprzedaży. Utrzymanie płynności finansowej jest bardzo ważne w firmie. Nieodłącznym jej elementem jest ciągłe przewidywanie i planowanie wszelkich wydatków, zarówno stałych, jak i niespodziewanych. Ważne jest także, aby mieć pewne oszczędności, które wynikają z optymalizacji pracy własnej i zespołu.

Wśród młodych założycieli firmy popularne są sposoby pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania, które zazwyczaj odgrywają sporą rolę w rozpoczęciu działalności gospodarczej. Należą do nich głównie: dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy: -dotacja inwestycyjna + wsparcie pomostowe z projektu Kapitał Ludzki działanie 6.2.;
- wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia;
- współpraca z funduszem pożyczkowym;
- mikropożyczki
- wsparcie funduszu poręczeniowego przy występowaniu o kredyt bankowy;
- dofinansowanie zatrudnienia osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności;
- oferta kredytowa banków komercyjnych.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego działanie 1.1.1 Mikroprzedsiębiorstwa-Inwestycje jest obecnie najpopularniejszym sposobem pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania na istniejącą działalność gospodarczą.

Reklama

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

0

Kamil Data dodania: 23-12-2016 14:06 Mój znajomy zrobił sobie sposób na życie z finansowania działalności przez Unie Europejską, te bezwrotne dotacje i tak dalej, nie wiem dokladnie na czym to polegalo, ale konkretnie przemyślane.

0

Forint Data dodania: 23-11-2016 16:25 Czasem trzeba sięgnąć po finansowanie działalności i to normalna rzecz, mój znajomy, który też prowadzi firmę porównał kiedyś finansowanie działalności do tankowania, czasem trzeba sie zatrzymać i zatankować, żeby jechać dalej. Tak samo jest z firmami!

0

Chikas Data dodania: 13-10-2016 16:53 zgadzam sie, w moim przypadku finansowania pomogly mi przetrwać, a teraz prosperuje bardzo dobrze

0

Trybson Data dodania: 25-07-2016 10:47 eksjuz, a co zrobić na początku działalności jak jest bardzo dużo wydatków, a małe nakłady finansowe? w takich przypadkach finansowanie działalności często jest jedynym wyjściem!

0

eksjuz Data dodania: 01-06-2016 16:12 podstawa firmy moim zdaniem sa oszczednosci, klient nie zaplaci, albo robota odpadnie, cos sie stanie i bez funduszu na czarna godzine jestesmy z reka w nocniku, nawyk odkładania nadwyżek nieraz juz mi uratował skóre

0

Monika Data dodania: 20-05-2016 10:57 polecam fundusze pożyczkowe, mają znacznie lepsze warunki finansowania niż banki komercyjne i łatwiej sprostać wymaganiom, formalności i procedury też nie są takie ciężkie do przejścia
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.