Jesteś w potrzebie, szukasz szybkiej gotówki?

strona główna > blog pożyczkowy > Przydatne artykuły > Za dużo zapytań w BIK- co zrobić?
Facebook

Data dodania: , Ocena: 5, Głosów: 21

Za dużo zapytań w BIK- co zrobić?

 

Za dużo zapytań w BIK- co zrobić?

 

Przeciętny Polak, coraz bardziej świadomy swoich finansów, nim weźmie kredyt, chce sprawdzić i przeanalizować ofertę przynajmniej kilku banków. Co się bardziej opłaca, gdzie jest prowizja 0%, a  do tego niskie odsetki. Pomocne są rankingi kredytów i szybkich pożyczek bez zaświadczeń, jednak gdy udajemy się do banku, okazuje się, iż oferta niedokładnie tak wygląda. Co to znaczy? Od pracownika banku usłyszymy, że muszą sprawdzić zdolność kredytową klienta i wówczas dopiero można rozmawiać o szczegółach. Możemy zaoferować Panu/Pani kredyt na atrakcyjnych warunkach, ale najpierw konieczne jest określenie możliwości zaciągnięcia pożyczki na konto w danej kwocie. Co więc robimy? Najczęściej składamy zapytania w kilku bankach. Po uzyskaniu odpowiedzi z każdego, siadamy z ofertami i analizujemy szczegóły. Wybieramy najlepszą ofertę, składamy kompletny wniosek i dostajemy odpowiedź odmowną! Dlaczego tak się dzieje? Jeśli bank zbadał zdolność, przedstawił ofertę, a w rezultacie po złożeniu wniosku odrzucił go? Za dużo zapytań w BIK- czy to jest przyczyna?

 

Złożyłem zapytania w kilku bankach- nie dostałem kredytu!

 

Na forach internetowych nie brakuje zniesmaczonych zainteresowanych kredytem gotówkowym, samochodowym czy hipotecznym osób, które złożyły wnioski w kilka bankach, a w rezultacie nie otrzymały kredytu. Za dużo zapytań w BIK- co zrobić, to jedno z częściej wpisywanych w wyszukiwarkę haseł. Odmowa kredytu hipotecznego, samochodowego czy gotówkowego, ewentualnie kredyt na zupełnie innych, mało korzystnych warunkach. Czy rzeczywiście za dużo zapytań w BIK tak wpływa na naszą wiarygodność kredytową, a rezultacie zdolność do zaciągnięcia pożyczki na konto? Jak się okazuje może mieć to wpływ, ale nie musi!

 

Kiedy składanie kilku wniosków może obniżać zdolność?

 

Jak to jest, że niektórzy składają wnioski w kilku bankach i dostają kredyt bez problemu na dobrych warunkach, a inni nie? Wiele zależy od oceny, którą wystawia BIK. Na ocenę tą składa się kilka czynników, między innymi zapytania o kredyt, stanowią one dokładnie 5% oceny klienta. Osoba, która posiada bogatą, pozytywną historię kredytową z pewnością zostanie dobrze oceniona. Maksymalna ilość punktów, jaką można otrzymać od BIK, to 631. Klient, który ma powyżej 500 pkt i złoży zapytania w kilku bankach, z pewnością nie obniży znacznie oceny punktowej. Zaś klient, który ma czysta kartę i składa zapytania o kredyt w kilku bankach może mieć już problem. Każde zapytani to kilka pkt mniej, a to przekłada się na ostateczną decyzję.

 

Dużo zależy od banku

 

Ocena wiarygodności kredytowej wydawana przez BIK to jedno, a co innego to zdolność do zaciągnięcia pożyczki oceniana przez bank. Niektóre banki tylko w niewielkim stopniu biorą pod uwagę fakt, że klient składał wnioski w innych bankach i nie stanowi to przeszkody do otrzymania pożyczki na konto. Istotniejsze są pozostałe czynniki określające ryzyko kredytowe.

 

Dlaczego banki niechętnie przyznają pożyczki, gdy jest dużo zapytań w BIK?

 

Oprócz obniżonej oceny wiarygodności kredytowej, banki utożsamiają, oczywiście nie wszystkie, liczbę zapytań z tym, że klient jest niezdolny do zaciągnięcia pożyczki. Pojawia się pytanie: dlaczego tak dużo zapytań w BIK? Czemu pozostałe banki nie udzieliły pożyczki? W ich opinii to większe ryzyko, a większe ryzyko, to niższa zdolność. I albo otrzymamy kredyt na niezbyt dobrych warunkach, albo wniosek zostanie odrzucony.

 

Za dużo zapytań w BIK- mało wiarygodny klient?

 

Z danych wynika, iż klienci, którzy składają wiele zapytań w różnych bankach o kredyt, w późniejszym czasie mają problem ze spłatą kredytów w porównaniu z osobami, które składały znacznie mniej wniosków. A to przekłada się na ocenę wiarygodności klienta wystawianą przez BIK. Statystycznie ryzyko pożyczenia gotówki osobie, która pyta o kredyt w wielu bankach jest więc większe.

 

Jak długo zapytania o kredyt pojawiają się w BIK?

 

Do 12 miesięcy dane o tym gdzie pytaliśmy o kredyt są dostępne dla innych banków w historii kredytowej BIK. Według ekspertów już po dwóch, trzech miesiącach można złożyć wniosek o kredyt i powinniśmy go otrzymać. Banki bardzo różnie podchodzą do kwestii zapytań. Jedne biorą pod uwagę tylko ostatni miesiąc, inne trzy, rzadziej już sześć miesięcy.

 

W ilu bankach złożyć zapytanie?

 

By nie mieć problemów z uzyskaniem kredytu gotówkowego czy hipotecznego, najlepiej złożyć zapytanie w maksymalnie trzech bankach w ciągu miesiąca. Powyżej czterech czy pięciu, jeśli nie mamy historii kredytowej to lepiej nie ryzykować, bo może się to skończyć odrzuceniem wniosku. Podobnie przy zakupach ratalnych. Nie warto pytać w każdym sklepie o możliwość wzięcia sprzętu na raty, bo przy czwartym czy piątym zapytaniu może się okazać, że będziemy musieli odczekać kilka miesięcy.

 

Dbaj o swój BIK!

 

Idąc do banku, wcale nie musisz podawać danych i zgadzać się na to, by Twoje zapytanie zostało odnotowane w BIK. Pracownik z pewnością będzie przekonywał, że oferty są przygotowywane indywidualnie, jednak postaraj się uzyskać podstawowe informacje na temat oferty kredytowej, bez konieczności sprawdzania BIK. Raz na jakiś czas, szczególnie gdy starasz się o kredyt hipoteczny warto zajrzeć do BIK. Sprawdzić jak nas ocenia, co można zrobić, by podnieść ocenę itd. Czasem wystarczy zakup pralki na raty, by podnieść ocenę punktową, dzięki regularnej spłacie.

 

Za dużo zapytań w BIK- gdzie po pożyczkę?

 

Nim pójdziesz do banku po kolejny kredyt, musisz odczekać kilka miesięcy. Opcją są pożyczki prywatne bez bik. Firmy pozabankowe nie współpracują z Biurem Informacji Kredytowej, a tym samym nie oceniają zdolności poprzez ilość złożonych wniosków. Bez problemu otrzymasz raty na dowód czy chwilówkę bez zaświadczeń, przez internet bez wychodzenia z domu. Nie tylko wygodnie, ale również na dobrych warunkach. A po kilku miesiącach, bez problemu dostaniesz kredyt gotówkowy w banku czy też raty w sklepie, pod warunkiem, że posiadasz odpowiednią zdolność.

 

Wniosek jest taki, że nie warto składać zapytań w tym samym czasie w kilku bankach, bo może się okazać, że nie dostaniesz pożyczki w żadnym.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat związany z branżą finansową i dziennikarską. Doświadczenia zawodowe i umiejętności przez kilka lat zdobywał pracując w Warszawie. Prywatnie interesuje się sportem, tańcem i pisaniem tekstów.
Ranking

Ranking najlepszych chwilówek bez bik - 2023

1

Pożyczka od 1000 PLN do 80000 PLN

Promocyjne niskie RRSO 11,45%

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 12 do 120 rat

2

Pożyczka od 100 PLN do 5000 PLN

Pierwsza pożyczka do 5000zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 15 do 61 dni

3

Od 150 pln do 4 000 pln

W 15 minut na Twoim koncie

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Opłata rejestracyjna 1 zł

4

Pożyczka od 100 PLN do 8000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1000zł za darmo

Dla osób w wieku od 20 do 72 lat

Na okres 1 lub 31 dni

5

Pożyczka od 300 PLN do 4000 PLN

Pierwsza pożyczka do 1500zł za darmo

Dla osób w wieku od 18 do 70 lat

Na okres od 30 do 61 dni

Skomentuj artykuł

Twoję Imię:
Komentarz:
Captcha

Dodane komentarze

Jan

1

Jan Data dodania: 22-11-2022 17:45 na racoongo com bardzo szybko mogłem znaleźć pożyczkę na wygodnych dla mnie warunkach, wszystkim polecam!
Kamila

2

Kamila Data dodania: 29-01-2021 12:01 Anna Chroma To zwykła naciągaczka. Ludzie uważajcie Wyłudza pieniądze wysyła jakieś śmieszne dokumenty za które trzeba płacić kolosalne pieniądze, nie dajcie się zwieść.
Nieee

1

Nieee Data dodania: 23-03-2018 14:43 Oczywiście, że liczba zapytań w BIK ma wpływ na uzyskanie kredytu...Mój mąż starał się o kredyt na start działalności-dostał mega drogi w pewnym banku dla przedsiębiorców ;) Chciał się wymiksować z tego kredytu asap, natomiast kretyn doradca natrzaskał mu w BIK tyle zapytań, że nie dostanie żadnego kredytu konsolidacyjnego, mimo fajnych wyników finansowych...Teraz czekamy pół roku aż te cholerne zapytania nie będą widoczne...
spraw.

3

spraw. Data dodania: 30-08-2017 20:53 trzeba być kompletnym debilem aby na podstawie zapytań kogoś sądzić czy jest ok czy nie, banki przekręty a rząd złodzieji i tyle, tylko na podstawie tego czy ktoś ma kredyt czy nie !
Kamil

1

Kamil Data dodania: 03-01-2017 10:44 Orientuje sie ktoś ile trwa zanim wygaśnie zapytanie w BIK? Zmieniło sie coś w tej kwestii czy to nadal 2,3 miesiace, czy rok czy jak to w koncu jest?
Foster

8

Foster Data dodania: 21-10-2016 12:02 za dużo zapytań w bik to efekt roztrzepania, można tego w prostu sposób uniknąć pilnując sprawy i tyle
Beszanel

3

Beszanel Data dodania: 23-06-2016 19:20 co pół roku można zamówić sobie bezpłatny raport na swój temat w BIKu i to jest bardzo fajna sprawa, zrobiłam tak przed ubieganiem się o kredyt hipoteczny i z takim raportem udałam się do doradcy finansowego, pomogło, bo szybko dostalam taka oferte o jaka mi chodzilo
Hanka

3

Hanka Data dodania: 23-05-2016 17:21 ja słyszałam że jedno zapytanie to minus 17 pkt do scoringu bik, to 5 zapytan to 85 pkt a to juz robi robote
Profesor

1

Profesor Data dodania: 07-04-2016 15:02 DO Jacka z firmy: A jakim to cudownym sposobem da się kredyt wziąć pomijając zapytania jak mam 12 zapytań w ciągu 14 dni ?
Belzebub

3

Belzebub Data dodania: 06-04-2016 14:34 Ja korzystałem z pośrednictwa doradcy idioty co narobił mi tyle zapytań że przepadł mi dobry kredyt hipoteczny z dofinansowaniem MDM
Klep

2

Klep Data dodania: 15-12-2015 20:18 Też na ten temat słyszałem różne opinie. Co jest prawdą nie wiem..?
Wary

1

Wary Data dodania: 15-12-2015 20:03 Ostatnio gdzieś czytałem, że nie ma to wpływu ponoć większego na możliwość otrzymania kredytu. Z drugiej jednak strony spotkałem się z tym już kilka razy więc chyba ma jakiś wpływ!
Kliku

1

Kliku Data dodania: 14-12-2015 20:25 Tak ponoć jest, ale nie sprawdzałem na sobie;)
Jojik

1

Jojik Data dodania: 14-12-2015 19:21 Znajomy był właśnie w takiej sytuacji. Złożył zapytania w pięciu czy sześciu bankach, ogólnie nigdy nie brał kredytu, umowa o pracę na czas nieokreślony, zarobki 3 tys. I nie dostał nigdzie pożyczki!
align center Podobne artykuły, które mogą Cię zaciekawić
Ta strona korzysta z plików cookies, co umożliwia rozpoznawanie danego użytkownika przez serwer. Umożliwia to wygenerowanie strony www, opierając się głównie na jego preferencjach. Szczegóły zawarte są w zakładce: Polityka Prywatności. Korzystając, zgadzasz się na warunki tam zawarte.